Naujienos

2017-01-03 02:01:23

Interaktyvus Rambynas - kelionės laike

 

Rambyno regioninio parko direkcija baigė įgyvendinti Lietuvos Kultūros tarybos dalinai finansuojamą projektą "Mažosios Lietuvos paveldo vertybių aktualizavimas ir sklaida sukuriant Rambyno regioninio parko istorijos ir kultūros paveldo objektų interaktyvų erdvės modulį" . Kaip projekto rezultatas sukurtas virtualus turas po Rambyno regioninio parko apylinkes. Produktas paprastai valdomas ir prieinamas plačiajam vartotojų ratui. Vaizdo, garso ir kitų efektų pagalba supažindinama su Rambyno apylinkėmis nuo seniausių mums žinomų laikų (skalvių genties) iki mūsų dienų. Interaktyvioje erdvėje sukurtame Rambyno regioninio parko apylinkių žemėlapyje pateikiami trys pagrindiniai archeologiniu, istoriniu ir gamtiniu požiūriu svarbus kraštovaizdžio kompleksai, esantys Rambyno regioniniame parke. Tai Rambyno-Bitėnų, Šereiklaukio ir Vilkyškių apylinkės. Pažintis su kiekvienu iš jų yra skirstoma į tris laikotarpius: baltiškąjį (skalvių genties), vokiškąjį  (Prūsų Lietuvos)ir lietuviškąjį (Lietuvos Respublikos). Tokiu būdu parodoma krašto raida istoriniu-kultūriniu ir gamtiniu aspektu.

Šis virtualus turas, tai kelionė laiku, kuri pažintine prasme svarbi dabarties Lietuvos gyventojams, jaunajai kartai-moksleivijai , studentams, norintiems susipažinti  su viena ryškiausių Mažosios Lietuvos etnoregiono dalių -Rambyno apylinkėmis. Interaktyvi pažintinė kelionė svarbi po pasaulį išsibarsčiusiems buvusiems Mažosios Lietuvos gyventojams, po antrojo pasaulinio karo priverstiems palikti savo gimtinę, taip pat jų palikuonims, besidomintiems šiuo kraštu, galbūt planuojantiems čia atvykti. Tai ir papildoma galimybė pristatyti visuomenei  pritaikytas lankymui Rambyno regioninio parko gamtos ir kultūros paveldo vertybes. Projekto partneriai -UAB „Inverse“ ir Gidas 360.

Šiuo naujai sukurtu interaktyviu produktu  galima mėgautis  Rambyno regioninio parko direkcijos svetainėje www.rambynoparkas.lt  (nuoroda https://www.gidas360.lt/hmd/rambynas/ ) arba Svetainėje Gidas 360 (nuoroda https://www.gidas360.lt/interaktyvus-rambynas-keliones-laike) Informacija ture pateikiama lietuvių, anglų, vokiečių ir rusų kalbomis. Lietuvių kalba papildomai sukurta ekskursija  auto gido pagalba. Virtualus turas pritaikytas naudojimui išmanuosiuose įrengininiuose.